Ekipa KSB

AGATA

Szefowa, inicjatorka i mózg całej akcji. Desant z Krakowa, gdzie zdobywała wolontariackie szlify w Fundacji Stawiamy na Łapy. W 2017 roku wylądowała w Gdańsku-Wrzeszczu, czyli od razu tam, gdzie koci wolontariusz ma pełne ręce roboty. Zakasała rękawy i zaczęła od kotów spod swojego bloku. Jej życiowe motto to „Ja sama!”. Na szczęście, jak widać, czasem od niego odstępuje.

Na łapankach diabelnie skuteczna, w plecaku ma wszelkie potrzebne akcesoria, łącznie z lampką oświetlającą klatkę po zmroku. Podejmuje się łapania najbardziej upartych kocich przypadków.

Działa w rejonach miasta, o których przeciętny człowiek nie słyszał, a przynajmniej nigdy na oczy nie widział. Kolonia Jordana, Gwiazda Morza na Letnicy, Misiuro w Brzeźnie – koty, które tam wciąż bytują i się rozmnażają, lepiej niech mają się na baczności.

*** *** ***

AGATA

Znana też jako Krystyna i Szamanka. W KSB praktycznie od początku. Słynie z tego, że każdego kota magicznie oswaja w swojej tajemniczej łazience.

Złota, a nawet brylantowa rączka. Trzy-czwarte koncepcji, sprzętów i instalacji w kociarni to jej dzieło. To zresztą ona kociarnię znalazła, obejrzała, wynajęła i przekonała resztę, że warto w ten interes wejść.

Perfekcyjnie przygotowuje i ogrania kociarniane kiermasze. Zawsze gotowa zająć się kotem, który został sam w domu na wakacje. W każdy, nawet najdalszy kraniec miasta dotrze miejską komunikacją albo na hulajnodze. Autorka wielu zdjęć w naszych social mediach i twórczyni naszego logo.

*** *** ***

GABRYSIA
Dołączyła do KSB w 2019 roku. Kiedy się pojawiła, nasza akcja dostała turbodoładowania.

Kobieta wielu talentów – jednocześnie planuje wizytę przedadopcyjną, odpisuje na Facebooku, umawia sterylkę, wrzuca fanty na aktualny bazarek i wysyła Paczkomatem gadżety z poprzedniego. Znana z tego, że na łapance stawia się czasem w złotych balerinach.

Najtroskliwsza opiekunka chorych maluchów. Na posterunku w najbardziej dramatycznych sytuacjach. Zawsze do końca, choćby trzeba było zostać na noc w kociarni. Podaje termoforki, zakrapia oczka, karmi z butelki. Gotowa odebrać i uratować bezbronnego malca na ostatniej prostej, przed bramą schroniska.

*** *** ***

EWA

Latem 2017 roku dowiedziała się o stadzie czarnych kotów na Traugutta, które trzeba było ocalić przed śmiercią na ruchliwej ulicy. Nie wiedziała, jak się do tego zabrać. Z pomocą przyszła Agata. Mieszkały po sąsiedzku, a stąd było już o krok do zażyłości z kotami w tle.

W KSB zaczęła od bycia kierowcą. W miarę możliwości i kiedy czas pozwalał, odpalała auto i wiozła Agatę na łapanki, koty do lecznicy, inne do domów tymczasowych, a kilku szczęściarzy zawiozła nawet do adopcji.

Lubi kontakt oko w oko z kupującymi, udziela się więc na naszych kiermaszach. Pomaga w kociarni, jest jednak trudnym wolontariuszem. Nie wyjdzie, dopóki w żadnej kuwecie nie ma ani grama urobku. Przy kilkunastu kotach na pokładzie, to raczej syzyfowa praca.

*** *** ***

PAULINA

Historia, jakich wiele w kręgach sympatyków i działaczy KSB. Kiedy nie mogła złapać pewnej dzikiej kotki, została skierowana do „takiej jednej Agaty, która jest mistrzem łapania”.

Ze wspólnej łapanki nic wtedy nie wyszło, ale kontakt został nawiązany. Łapały potem razem maluchy w Brzeźnie, a potem poznała Gabrysię i już nie było odwrotu. Egzamin na wolontariusza zdała śpiewająco i regularnie dyżuruje w kociarni.

Paulina studiuje anglistykę, ale zamiast poświęcać czas na pisanie pracy dyplomowej, spędza długie godziny, fotografując nasze koty. Ma do tego super talent. Może wcale nie zostanie nauczycielką ani tłumaczką, kto wie…

*** *** ***

MAGDA

Magda to multimaker w KSB. Dyżuruje, łapie koty, wozi do lecznic i odbiera. Podczas pakowania fantów na bazar wrzuci posta i odpisze zainteresowanym.

Po dyżurze potrafi przebrać się w piękną suknię i iść na premierę spektaklu lub grać koncert. Prywatnie studiuje grę na kontrabasie. Uczy również gry na fortepianie oraz zagłębia wiedzę z muzykoterapii. W wolnym czasie ?! Robi świece.

*** *** ***

WIKTORIA

Wiktorii po przeprowadzeniu się do Gdańska od rodziców brakowało kota. Kariera w KSB zaczęła się w grudniu 2020 od jednego tymczasu, potem drugiego… Rok później już śmigała na dyżury w kociarni i od jakiegoś czasu zajmuje się fundacyjnym Instagramem.

W załatwianiu spraw okołokocich pomaga jej samochód – peżot noszący z dumą naklejki KSB. Na szczęście sprzątanie to jedna z jej wielu pasji, nawet nasi podopieczni potrafią to docenić. Nie brudzą tak długo, jak Wiktoria trzyma w rękach odkurzacz – z szacunku do jej ciężkiej pracy. A po za tym? Z zamiłowaniem zgłębia naukę o ekologicznych rozwiązaniach technologicznych, pracuje nad produkcją paliwa alternatywnego, hobbystycznie szyje, spędza czas na łonie natury i robi zdjęcia analogiem.

*** *** ***

GOSIA

Gosia to specjalistka do spraw całowania kotów. Do KSB trafiła przypadkiem. Zajmuje się głównie dyżurami i bazarkiem. Na łapankach się nie sprawdza, jako że najpierw próbuje całować koty. Całowanie z reguły nie pomaga zagnać do transportera.

Oprócz standardowych procedur dyżurowych zawsze znajdzie czas na wycałowanie i fotografowanie całej ekipy z adopcyjnego. Mistrzyni sprzątania kuwet, ubrana z reguły w spódniczkę i zakolanówki.

Szczęśliwa posiadaczka czterech kotów, w tym znanego wszem i wobec Andrzeja – pełniącego rolę modela KSB na bazarkach online. Poza tym pasjonatka tańca, jogi i czytania kryminałów – obowiązkowo z kotkiem na kolanach.

*** *** ***

30 sierpnia 2020

Szukamy domu!