O nas

Gdańska Fundacja Pomocy Zwierzętom Koty Spod Bloku zaczęła się od oddolnej inicjatywy kilkorga wolontariuszy, którzy starali się ulżyć kociej doli na ulicach i podwórkach Gdańska. Nasz główny cel to ograniczanie kociej bezdomności — kastrujemy dorosłe koty wolno bytujące. Oprócz tego leczymy, ratujemy z bardzo nieciekawych sytuacji i szukamy domów kociętom, kotom oswojonym i takim, które poprzedni dom straciły.

Jako grupa wolontariacka działamy od 2017 roku. W lipcu 2020 roku postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wynajęliśmy budynek na szpitalik i kociarnię, w której koty mogą czekać na adopcję. W grudniu 2020 roku zarejestrowaliśmy fundację.

Założyciele fundacji Koty spod Bloku, czyli fundatorzy:

Agata Maćkowiak

Marcin Marciniak

Przez kociarnię przewijają się przypadki trudne, trudniejsze i prawie beznadziejne. Niejeden kot wyruszył już stamtąd w drogę do swojego domu na zawsze. Odbyło się tam kilka kiermaszy, które pomagają nam finansować działalność fundacji.

Utrzymujemy się dzięki wsparciu darczyńców. Wszyscy pracujemy, staramy się normalnie żyć, ale KSB to nie tylko hobby. To dużo, dużo więcej. Budujemy coś, co zadziała systemowo i skutecznie – strukturę, która będzie mogła nieść pomoc bez oglądania się na prozaiczne ograniczenia. Mamy szczęście, bo jesteśmy zgraną i zaprzyjaźnioną ekipą. Ufamy sobie, wspieramy się i słuchamy uważnie.

Od początku działalności przez KSB przewinęło się około tysiąca kotów. Kolejne czekają na naszą pomoc – jutro, pojutrze, za miesiąc, w przyszłym roku. Mamy nadzieję ich nie zawieść.

7 września 2020

Szukamy domu!